1.    
  2.     Дозволяти дитині кидати гуртки, секції чи ні?

  Дозволяти дитині кидати гуртки, секції чи ні?

  19.10.2016

  Багато батьків прагнуть, щоб дитина відвідувала гуртки, секції. Але що робити, якщо дитина раптом вирішує їх кинути? Дозволити йому це зробити чи ні? Поради дають дитячі психологи.

  Експерти відразу попереджають батьків, що діти спочатку можуть навіть ненавидіти спортивні секції або якісь гуртки. Але з часом дитина знаходить друзів, поступово освоює запропоновану діяльність і вчиться любити ці заняття. А якщо раптом цього звикання і «любові» довго не виникає, як довго батькам чекати?

  Звичайно, зручно, коли самі гуртки чи секції мають встановлений пробний курс, після якого дитина може залишити заняття, якщо йому вони не підійшли. Кидати гуртки і секції в середині сесії, семестру, курсу дитячі психологи не рекомендують. І батьки інстинктивно або з фінансових причин справді не дозволяють дитині кинути все на півдорозі.

  Але є і важливі винятки: фізичні страждання дитини (травми на спортивних секціях або танцях), сильні стреси (через переживання на змаганнях), симптоми психосоматики (кишковий розлад, головний біль і т.п.).

  Дозволяти дитині кидати гуртки, секції чи ні?Також експерти попереджають, що батьки не повинні схвалювати кожне бажання дитини кинути те, що у нього не виходить при перших спробах. Інакше це може увійти у нього в звичку.

  Не так страшно, якщо дитина кидає одні гуртки, секції заради чогось іншого. Гірше, коли не хоче нічого. У дитини можуть більше проявитися якісь інші здібності або таланти, можуть зміститися акценти інтересів.

  А іноді дитині доводиться щось кидати через неможливість виконання дуже великих покладених на нього зобов’язань, через завищених очікувань.

  Тому, важливо аналізувати все індивідуально, перш ніж дозволяти дитині кидати гуртки чи секції.

  Написати коментар