1.    
  2.     Дитячі спортивні секції: на що звертати увагу

  Дитячі спортивні секції: на що звертати увагу

  19.10.2016

  Спортивна секція – це відмінний вихід для батьків, які можуть зайняти свою дитину корисною справою і одночасно закласти в ньому передумови для довгого і здорового життя. Ідея записати дитину на секцію приходить практично всім батькам, то на друге питання “Який саме спортивний гурток його направити?” готові відповісти далеко не всі.

  Дуже важливим, на початковій стадії, визначити для чого це потрібно Вам і дитині: метою може служити просто здоров’я або майбутня спортивна кар’єра малюка. Залежно від цього і потрібно вибирати.

  При бажанні батьків віддати дитину в секцію, з метою його майбутньої спортивної кар’єри треба розуміти, що спортивний тренувальний процес йде на шкоду інтелектуальним якостям, а досягнути значних результатів в спорті може не кожна дитина. Одиниці здатні перейти з дитячого і юнацького спорту до  професійної, і мало хто замислюється, скільки втратили ті, у кого цей перехід не вийшов.

  У той же час, часто висока завантаженість дитини приносить більше плюсів, а вибір свого майбутнього він може зробити самостійно, або разом з батьками, вже в більш зрілому віці.

  До того ж, секція може служити відмінним місцем, яке дозволить розкрити кращі якості дитини, навчити спілкуватися з однолітками, привчити до графіка і просто поліпшити здоров’я. Зазвичай в секціях у дітей з’являється загальна мета і здорова внутрішня конкуренція, яка дозволяє відволіктися від негативного впливу вулиці і знайти позитивні інтереси.

  Дитячі спортивні секції: на що звертати увагу

  Вибираючи спортивну секцію важливо врахувати бажання самої дитини і мотивувати його так, щоб його ентузіазм не вичерпані через кілька занять. Важливо, щоб батьки не намагалися нав’язати свої смаки і реалізувати амбіції, а лише допомагали самореалізуватися дитині. Широкий вибір серед секцій дозволяє знайти оптимальний зал з урахуванням всіх зацікавлених сторін.

  Одним з головних моментів, при виборі нової секції повинно стати обстановка усередині колективу. Не завадить кілька разів відвідати заняття і відзначити взаємини між дітьми, а також поведінку тренерів. При роботі з юними спортсменами тренер повинен бути не тільки професіоналом в спорті, але і психологом, який здатний знайти підхід до кожного учня. В даному випадку важливий не результат як такий, а процес і задоволення від нього.

  Доброю ідеєю буде поговорити з відвідувачами секцій: часто діти відверто можуть сказати багато, про що не знають або замовчують організатори спортивних гуртків.

  Останнім часом все частіше говорять не тільки про плюси основних видів спорту, але і їх мінуси. Незаперечно, що спорт дозволяє поліпшити здоров’я, але при масі плюсів існують і недоліки. Розглянемо ж плюси і мінуси найбільш популярних дитячих секцій

  Бойові мистецтва для дитини

  Ці види спорту розвивають точність в рухах, гнучкість. У той же час дані секції збільшують впевненість у власних силах, вміння захиститися і постояти за себе. Важливо, щоб впевненість не переросла в агресію, а захист – в спробу самостійно знайти пригоди. Важливо, щоб викладач не тільки вчив прийомів, а й був духовним наставником і прищеплював філософію, яка дуже важлива, особливо в східних бойових мистецтвах. Також батькам варто врахувати високу травматичність бойових мистецтв.
  Танці

  Дитячі танці практично не мають мінусів. Вони підходять майже для будь-якого віку і не вимагають великих навантажень з самого початку. Завдання поступово ускладнюються і дають можливість призвичаїтися до тренувань. Танці покращують поставу і ходу, добре впливають на грацію та артистичність, покращують дихальну систему організму і його працездатність. Єдиною проблемою для танцюриста можуть стати ноги, але якщо добре підбирати взуття, то цей мінус можна легко нівелювати. Молодим дівчатам можуть сподобатися латинські танці!

  Силові навантаження та тренажери для дітей

  Ці види спорту не рекомендуються для зростаючого дитячого організму. Дитячому організму, який не сформувався, не рекомендуються перевантаження. Тренажерні залі тільки з 15-17 років, в залежності від особливостей організму.

  Дитяче плавання

  Плавання – практично оптимальне заняття, як для хлопців, так і дівчат. Плавання розвиває загальне фізичне здоров’я, загартовує організм, зміцнює серцево-судинну і нервову системи, сприяє зростанню і зміцненню кісткової тканини. Мінусом може стати хіба що широкі плечі професійних плавчих. Однак при заняттях один-два рази на тиждень, для загального здоров’я, ця проблема не проявиться.
  Командні види спорту

  Крім загального фізичного розвитку командні види спорту збільшують комунікативні здібності дитини, його соціальну адаптованість, вміння знаходити спільну мову і йти на компроміс заради єдиної мети. До мінусів даних видів спорту однозначно можна віднести високу травмоопасность, а також низький відсоток переходу в професійний спорт з дитячо-юнацьких шкіл. У дитини повинен бути не тільки талант, але і висока працездатність для досягнення мети. З іншого боку це, може, і не найголовніше. Іноді корисно і просто поганяти з м’ячем.
  Великий теніс

  Даний спорт дозволяє розвивати швидкість реакції, спритність, моторність, уміння налаштуватися і сфокусуватися на результаті. Однак великий теніс один з найдорожчих видів спорту: батькам доведеться вкласти в дитини багато грошей. Правда і в цьому можна знайти позитив: при відповідному талант і хорошому тренері вже до 16-17 років здатний дитина може окупити всі витрати батьків.
  Гімнастика

  Розвиває гнучкість, пластику, почуття краси, вивітрений в рухах. Гімнастика сприяє підтримці спортивної форми та постави. Однак високі навантаження під час тренувань часто призводять до розтяжок зв’язок, вивихів суглобів.

  Однак при всіх мінусах, в будь-якому спорті більше все ж плюсів, і вони однозначно знадобляться вашій дитині в майбутньому. Не варто забувати, що формування особистості відбувається в дитинстві і дуже важливо вкласти в дитини, крім усього іншого, і любов до спорту.

  Написати коментар